19.7. POUZE 10-12, 22.7. ZAVŘENO

První pomoc na kole

Při výletě na kole se může stát opravdu cokoliv a okamžitá první pomoc dramaticky zvyšuje šance na přežití a minimalizaci následků. Pokud ovládáte základy první pomoci, můžete se pustit do záchrany sami, ale neméně důležité je přivolat odbornou pomoc a hlavně je navést na správné místo, kde zraněný leží. V místech, které neznáte a nedokážete záchranářům popsat přesnou adresu, je proto naprosto neocenitelným pomocníkem funkce odeslaných GPS souřadnic. Zvýšíte šance na přežití a pomoc bude rychlá a maximálně efektivní.

accident-1497842_1920

aplikace zachranka

Jak to tedy udělat, když se pohybujeme v neznámém terénu a nevíme, kam si pomoc přivolat? Jak neztrácet čas sháněním lékaře či horské služby? Jak si poradit, když jsem v šoku a nevím, co mám dělat a jak zraněnému pomoci než přijede lékař? Nainstalujte si aplikaci Záchranka a nemusíte téměř nic řešit - pomoc bude už na cestě.

Aplikace Záchranka  se nově slučuje s aplikací Horská služba. Přivolání pomoci je díky tomu dětsky snadné a oceníte hlavně ve chvíli, kdy jste v šoku.

Stisknutím jednoho jediného tlačítka tak:

odrazka kolo   vytočíte záchranku

odrazka kolo   odešlete přesný údaj o GPS poloze

odrazka kolo   v ten samý moment se odešle i zpráva horské službě (pokud se nacházíte na horách)

odrazka kolo   v aplikaci najdete interaktivní návod, jak poskytnout první pomoc před příjezdem lékaře

A že třeba nemáte signál nebo nemáte data? Aplikace sama vyhodnotí sílu signálu a pokud je nízká, odešle potřebné údaje formou SMS, která není tak náročná na kvalitu signálu.

63216e570f1a251971d7e05d041a9ce5Co ještě aplikace umí?

  • najít nejbližší defiblirátor
  • najít nejbližší pohotovost
  • praktický návod první pomoci na místě

 

 

 Jak to celé jednoduše funguje, můžete vidět na krátkém videu:

Jak si aplikaci stáhnout?

Aplikaci si snadno stáhnete do chytrého telefonu pomocí Google Play, App Store či Windows Store.

A kdo má rád příběhy, může si počíst, jak konkrétně tahle aplikace pomohla jednomu cyklistovi na Trutnovsku:

"Díky volání přes aplikaci Záchranka bylo možné rychle a přesně lokalizovat místo úrazu cyklisty, který se zranil při pádu na lesní cyklostezce v oblasti Voletin a Babí na Trutnovsku. Na místo byla ihned vyslána nejbližší posádka ZZS, která muže středního věku po ošetření a zajištění transportovala s úrazem hlavy k finálnímu chirurgickému ošetření do trutnovské nemocnice. Ačkoliv operátorka tísňové linky 155 tuto konkrétní oblast zná velmi dobře, lokalizace přesného místa úrazu bez použití aplikace Záchranka by byla velmi náročná. Díky přenosu polohových dat z místa úrazu bylo možné zraněnému muži rychle poskytnout ošetření posádkou záchranné služby."

first-aid-2789562_1280

A proto než se vyhoupnete do sedla, zkontrolujte si svůj telefon. Ujistěte se, že je nabitý a že ho máte při ruce v kapse, batohu či brašně. Kdo je připraven není překvapen.

Jednoduše telefon uchytíte univerzálním silikonovým držákem Finn:

Chcete-li telefon ochránit před nárazem či nepříznivým počasím, využijte např. brašnu Shell.     

držak fin uchyceni telefonu author  shell srzak na telefon

                                                                        

A celý tým Kola Podolí přeje co nejvíce krásných kilometrů bez nepříjemných nehod :)